Kosovë vs Greqi – Formacionet Zyrtare(FOTO)

Kosovë vs Greqi – Formacionet Zyrtare(FOTO)

Kosova dhe Greqia takohen në stadiumin që mbanë emrin e legjendës se futbollit, “Fadil Vokkri”, në kuadër të ligës “C” në Ligën e Kombeve, njofton Insajderi.

Të dy skuadrat i kanë publikuar formacionet e tyre zyrtare, me të cilat synojnë të nxjerrin të tre pikët e kësaj sifde.

Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes, ka rreshtuar ekipin e tij me formacionin 4-3-3, me këta lojtarë: Muric: Vojvoda, Rrahmani, Aliti, Hadërgjonaj: Halimi, Dresevic, Berisha: Celina, Nuhiu, Zeneli.

Ndërsa helenët, janë rreshtuar me formacionin 4-2-3-1, me këta lojtarë: Barkas: Giannoulis, Starfylidis, Svarnas, Bakakis: Zeca, Kourbelis: Fortounis, Bakasetas, Limnios: Koulouris./Insajderi.com.