Kroacia raporton 35 viktima në 24 orët e fundit nga Covid-19

Kroacia raporton 35 viktima në 24 orët e fundit nga Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit në Kroaci janë regjistruar 2.399 raste të reja të infektimit me koronavirus dhe 35 persona të tjerë kanë ndërruar jetë, transmeton Insajderi.

Selia e Mbrojtjes Civile e Republikës së Kroacisë njoftoi se numri i rasteve aktive në Kroaci sot është gjithsej 15.542.

Midis tyre, 1.330 pacientë janë në spital, nga të cilët 128 në respirator.

“Që nga 25 shkurti 2020, kur u regjistrua rasti i parë i infeksionit në Kroaci, janë regjistruar gjithsej 64.704 raste të infeksionit me koronavirus, nga të cilët 752 kanë vdekur, gjithsej 48.410 njerëz janë shëruar, nga të cilët 2.389 në 24 orët e fundit”, tha mbrojtja civile.

Aktualisht, 31.642 njerëz janë në vetizolim, raporton Anadolu Agency (AA).

Deri më tani, gjithsej 550.229 njerëz janë testuar, nga të cilët 8.624 në 24 orët e fundit. /Insajderi.com