KUJDES: Dita me më së shumti viktima me coronavirus në Kosovë

Gjashtë vdekje brenda ditës në Kosovë kanë alarmuar institucionet shëndetësore.

KUJDES: Dita me më së shumti viktima me coronavirus në Kosovë

Klinika Infektive sot ka raportuar se gjashtë persona të infektuar me coronavirus kanë ndrruar jetë.

Prej fillimit të pandemisë kjo është dita më e rëndë që ka përjetuar Kosova sa i përket numrit të madh të vdekjeve brenda 24 orëve.

Numri i madh i të infektuarëve në tri javët e fundit ka bërë që të ketë gjendje konstante sa i përket numrit të madh të të prekurëve me COVD-19 – kështu dhe vdekjet janë më të shpeshta.

Gjashtë vdekje brenda ditës kanë alarmuar institucionet e shëndetësisë të cilët po kërkojnë maksimalitet të kujdesit.

Maskat dhe distanca sociale janë e gjitha që kërkohet në mënyrë që virusi të mos përhapet edhe më shumë. /Insajderi.com/