Kundërshtari i ri i Joshuas, boksieri amerikan që peshon 120 kilogramë

Kundërshtari i ri i Joshuas, boksieri amerikan që peshon 120 kilogramë

Andy Ruiz Jr pritet të emërohet kundërshtari i Anthony Joshuas, për meçin i cili do të zhvillohet në Nju Jork.

Kampioni i unifikuar i botës në peshat e rënda, britaniku Anthony Joshua, pritet që të përballet me amerikanin Andy Ruiz Jr në duelin e Nju Jorkut më 1 qershor, përcjell Insporti

Joshua, 29-vjeçar, pritej që të përballej me Jarrell Millerin në Madison Square Garden më 1 qershor por amerikani dështoi në testet e dopingut, duke u detyruar që ta braktisë meçin.

Ruiz i lindur në Kaliforni, po ashtu 29-vjeçar, ka luftuar një herë për titull të botës dhe me shumë gjasë do të konfirmohet si rivali i Joshuas për debutimin e tij në Amerikë.

Lexoni më shumë në Insporti