Kupa e Kosovës: A&N, Feronikeli, Istogu dhe Trepça ’89 vazhdojnë në çerekfinale

Kupa e Kosovës: A&N, Feronikeli, Istogu dhe Trepça ’89 vazhdojnë në çerekfinale

Kanë përfunduar katër sfidat e fazës së 1/8 të Kupës së Kosovës në futboll, ndeshje të cilat u zhvilluan gjatë të mërkurës, ndërsa befasia erdhi nga Istogu, ku ekipi istogas eliminoi nga Kupa ekipin e Gjilanit, njofton Insajderi.

Flamurtari është mposhtur në transfertë minimalisht 1-0 nga ekipi prizrenas i Fc A&N.

Feronikeli me Klodian Duron si timonier ka fituar 0-1 ndaj Arbërisë nga Dobraja e Madhe e Lipjanit, duke prerë një biletë për në çerekfinale.

Gjilani i Superligës është mundur 2:0 nga Istogu që bënë gara në Ligën e Parë.

Trepça ’89 fiton me rezultat bindës prej 4:0 ndaj Ferizajt. /Insajderi.com