Kurteshi fotografon policët pa numra identifikues

24.11.2017 12:52
Kurteshi fotografon policët pa numra identifikues

Policia e Kosovës sot ka arrestuar tre deputetët e Vetëvendosjes, Albin Kurtin, Albulena Haxhiun dhe Donika Kadaj-Bujupin.

Arrestimi i tyre u bë derisa po shkonin drejt Kuvendit të Kosovës, ndërsa kjo ka bërë që të ketë tensione mes deputetëve të Vetëvendosjes dhe Policisë.

Pas arrestimit, deputeti Sami Kurteshi ka fotografuar me radhë policët që po qëndronin të qetë para Kuvendit, e që sipas tij nuk kishin numra identifikues.