Kurti falenderon policinë belge për sigurinë e ofruar gjatë vizitës në Bruksel

Kurti falenderon policinë belge për sigurinë e ofruar gjatë vizitës në Bruksel

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka falënderuar Policinë e Belgjikës për sigurinë të cilën ia kanë ofruar atij dhe delegacionit Kosovar.

Kurti zhvilloi një vizitë zyrtare në Bruksel, ku u takua me kryeministrin e Belgjikës, Alexander De Croo, si dhe me funksionarë të lartë të Bashkimit Evropian.

“Ambasada jonë në Bruksel është kujdesur për përgatitjet dhe mbarëvajtjen, ndërkaq forcat e policisë së Belgjikës janë kujdesuar për sigurinë e delegacionit tonë gjatë vizitës sonë dyditore atje. I falënderojmë e u jemi mirënjohës”, ka shkruar Kurti në Instagram.

Kreu i ekzekutivit Kosovar mbajti gjithashtu edhe një fjalim në Parlamentin Evropian.

Bashkë me të ishte edhe zëvendësi i tij, Besnik Bislimi si dhe kryediplomatja, Donika Gërvalla. /Insajderi.com

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Albin Kurti (@albinkurti_)