Kurti kritikon Qeverinë Hoti për menaxhimin e pandemisë

Kurti kritikon Qeverinë Hoti për menaxhimin e pandemisë

Ish-kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka shkruar rreth menaxhimit të pandemisë së Qeverisë së tij gjatë kohës sa ishte ne pushtet dhe Qeverisë aktuale, asaj Hoti.

Në një postim në Facebook, Kurti, ka thënë se më 13 maj, Kosova ishte marrë shembull si njëri ndër vendet më të suksesshme në menaxhimin e pandemisë COVID-19, njofton Insajderi.

Ndërsa, tash sipas Kurtit, “Kosova sot nuk është as shembull i mirë e as shembulli i keq, por thjesht vendi që mban rekordin e numrit të vdekjeve prej virusit”.

Kurti këtë “keqmenaxhimin e pandemisë” e ka lidhur siç ka thënë ai “se formimi i paligjshëm i një qeverie”. /Insajderi.com.

Postimi i plotë:

La gestion macabre Raportimet vizuele nga dy medie ndërkombëtare e ilustrojnë qartë kontrastin në menaxhimin e…

Gepostet von Albin Kurti am Samstag, 29. August 2020