Kurti për padinë ndaj Thaçit e Veselit: Nuk do të heshtim

Kurti për padinë ndaj Thaçit e Veselit: Nuk do të heshtim

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka kritikuar Prokurorinë Themelore në Prishtinë në lidhje me kallëzimin penal që ai dhe Glauk Konjufca kanë bërë kundër presidentit Hashim Thaçi dhe kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli.

Kurti nëpërmjet një letre të hapur, ka thënë se ky mosveprim e mosinformim i paraqitësve të kallëzimit penal është presion i drejtpërdrejtë mbi qytetarët për të heshtur para krimit institucional, sidomos ndaj atyre që ndodhen në majat e institucioneve shtetërore.

Letër e hapur Sot u bë një muaj nga dita e paraqitjes së kallëzimit tonë penal kundër Presidentit të Kosovës dhe…

Gepostet von Albin Kurti am Samstag, 25. Mai 2019