Kush ishte Enver Borici, ish-anëtari i bandës së Lushnjës që u ekzekutua sot (FOTO)

Kush ishte Enver Borici, ish-anëtari i bandës së Lushnjës që u ekzekutua sot (FOTO)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Lushnjë, ku 42-vjeçar Enver Borici është qëlluar për vdekje.

Enver Borici është vëllai i Arben Boriçit, u cili vuan dënimin përjetë në burgun e Peqinit si pjesëtar i bandës së Lushnjës.

Ngjarja ka ndodhur në lagjen “Kadri Qystri” në Lushnjë. Borici ka qenë duke pirë kafe në lokalin e tij në prani të personave të tjerë, ku në këtë moment dyshohet se një person i maskuar ka hyrë dhe ka qëlluar në drejtim të 42 vjeçarit.