Ky është 21-vjeçari që vdiq mbrëmë në aksidentin e tmerrshëm në Deçan

Ky është 21-vjeçari që vdiq mbrëmë në aksidentin e tmerrshëm në Deçan

Fatlind Hysenaj nga fshati Lëbushë i Deçanit ka humbur jetën mbrëmë në një aksident trafiku afër Deçanit.

Aksidenti ka ndodhur derisa drejtuesi i automjetit kishte qenë duke qarkulluar nga drejtimi i Deçanit në drejtim të Pejës.

Më të arritur në fshatin Isniq në vendin e quajtur “Te ura e Demës’, për shkak të shpejtësisë shumë të madhe kishte humbur kontrollin mbi timon, kishte dalë jashtë rruge në të djathtë dhe ishte përplasur me një shtëpi.

Nga aksidenti me lëndime të rënda ka përfunduar një i ri tjetër, Sh.K që po trajtohet në QKUK.