Ky është numri i votuesve në Veri deri në orën 15:00

Ky është numri i votuesve në Veri deri në orën 15:00

Sot po mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme komunale në komunat veriore shkruan Insajderi.

Valmir Elezi, zëdhënës i KQZ-së ka thënë për Insajderin se deri në orën 15, në qendrat e votimit kanë dalur 18 mijë e 729 qytetarë me të drejtë vote apo 32.30%.

Qendrat e votimit në komunën e Zveçanit, Leposaviçit, Zubin Potokut dhe Mitrovicës Veriore do të mbyllen në orën 19:00 ndërsa KQZ do të del në konferencë për medie në orën 20:00./Insajderi/