Ky është reagimi i VV-së pas fotografisë së përbashkët të Albin Kurtit me Vjosa Osmanin

Para pak minutave kreu i Lëvizjes Vetëvendosjes, Albin Kurti si dhe kandidatja e LDK-së për Kryeministre, Vjosa Osmani  janë regjistruar  si deputetë të Kuvendit të Kosovës, shkruan Insajderin.

E ajo çfarë ra në sy ishte se të dy kandidatët për kryeministër, janë regjistruar në të njëjtën kohë.

Mirëpo, sekretariati për media i VV-së, Arlind Manxhuka, tha se krejt kjo ka qenë rastësi.

Në një prononcim për Insajderi, Manxhuka ka thënë se kjo ka qenë rastësi meqenëse krejt deputet regjistrohen në të njëjtin vend.

“Albini e ka pasur sot në orën 10:15 me ba regjistrimin dhe kjo ka qenë krejt e rastësishme, meqenëse të gjithë deputete regjistrohen në të njëjtin hapësirë, atëherë ka qenë rastësi nuk besoj qe ka pasur ndonjë arsye”, tha Manxhuka./Insajderi.com

Pas fotografisë së Vjosa Osmanit me Albin Kurtin reagon LDK-ja

Mbrëmë përqeshi Mustafën si “lakmitar e fëmijeror”, sot bëhet bashkë me Vjosa Osmanin