Labinot Tahiri bën thirrje për protestë para Ministrisë së Shëndetësisë

Në rrjete sociale, qarkullonin zërat për organizimin e një proteste nga personat që janë pjesë e industrisë se hotelerisë dhe organizimit të eventeve, e që sot këngëtari ferizajas i dha zë me një postim në llogarinë e tij në Instagram, njofton Insajderi.

Labinot Tahiri bën thirrje për protestë para Ministrisë së Shëndetësisë

Labi që nuk beson se koronavirusi është vepër e natyrës dhe se nuk ka ndërmend të ndalë mbrëmjet muzikore, ka njoftuar më anë të një shkrimi, se të martën do të organizohen protesta para Ministrisë së Shëndetësisë.

Ai u ka bërë thirrje estradës dhe gjithë pronarëve të restoranteve që t’i bashkohen kësaj proteste.

“PROTESTA E RADHES PARA MSH

DITËN E MARTE ORA 11:00

Ju thras të gjithëve pronarë të restauranteve dhe Estradë!

Të dashur qytetarë dhe kolegë, secili prej nesh ka të drejtë me reagu kur dikush ua mohon bukën e gojës femijëve tanë, pa marrë parasysh se kush je ti, apo jam unë!

Të dashur kolegë, ju më nuk punoni qe 4 muaj, derisa Viva, Elkosa, Baushtella e biznese te tjera se kane ndal asnjë moment punën.

Të dashur vëllezer, per me ua ndalë gojen shpirtligëve punova 3 muaj në pandemi, me ju tregu qe Labi s’jeton vetem per bo… e vet, por mendon për të gjithë!

Dmth. në 30 komuna kemi dërguar ndihma!

Në 5 vende tjera (qytete të trojeve shqiptare mbi 50 mijë euro).

Mbi 20.000 nëpër shume vende… nuk e di si kanë me komentu lirine e shprehjes dhe te drejten time disa kolegë apo qytetarë, kur unë kam femijë dhe duhet të i’u dërgojë bukë edhe atyre.

Derisa në tubime e mbledhje, në parlament e qeveri mblidhen, edhe ashtu si gjen asgje ata se kanë mbrojte në të 4 anët, as VIRUSI SI KAP, atehere as ne nuk përbejmë rrezik!

Unë jam tani i gatshëm për protestë nëse ju nuk jeni me lajmroni ne instagram, mos keni frik se ju i beni ata të lartë që udheheqin shtetin kush do qoft.

Zani i artistit është i rendesishëm.

ESTRADA KOSOVË E SHQIPËRISË.” /Insajderi.com

View this post on Instagram

PROTESTA E RADHES PARA MSH DITËN E HËNE ORA 11:00 Ju thras të gjithëve pronarë të restauranteve dhe Estradë! Të dashur qytetarë dhe kolegë, secili prej nesh ka të drejtë me reagu kur dikush ua mohon bukën e gojës femijëve tanë, pa marrë parasysh se kush je ti, apo jam unë! Të dashur kolegë, ju më nuk punoni qe 4 muaj, derisa Viva, Elkosa, Baushtella e biznese te tjera se kane ndal asnjë moment punën. Të dashur vëllezer, per me ua ndalë gojen shpirtligëve punova 3 muaj në pandemi, me ju tregu qe Labi s'jeton vetem per bo… e vet, por mendon për të gjithë! Dmth. në 30 komuna kemi dërguar ndihma! Në 5 vende tjera (qytete të trojeve shqiptare mbi 50 mijë euro). Mbi 20.000 nëpër shume vende… nuk e di si kanë me komentu lirine e shprehjes dhe te drejten time disa kolegë apo qytetarë, kur unë kam femijë dhe duhet të i'u dërgojë bukë edhe atyre. Derisa në tubime e mbledhje, në parlament e qeveri mblidhen, edhe ashtu si gjen asgje ata se kanë mbrojte në të 4 anët, as VIRUSI SI KAP, atehere as ne nuk përbejmë rrezik! Unë jam tani i gatshëm për protestë nëse ju nuk jeni me lajmroni ne instagram, mos keni frik se ju i beni ata të lartë që udheheqin shtetin kush do qoft. Zani i artistit është i rendesishëm. ESTRADA KOSOVË E SHQIPËRISË Shperndajeni me sallone me të gjitha që ka të bej gastronomia ne vendin tonë po ashtu estrada!

A post shared by Labinot Tahiri FKSH✨ (@labinottahiriofficial) on