Lajçak uron Osmanin: Mezi pres të punojmë së bashku

Lajçak uron Osmanin: Mezi pres të punojmë së bashku

I dërguari i posaçëm i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka uruar Vjosa Osmanin për pozitën e saj të re si Presidente e Kosovës, njofton Insajderi.

Lajçak ka shkruar në Twitter se mezi pret që të bashkëpunoj së bashku me Osmanin.

“Urime Vjosa Osmani për zgjedhjen tuaj si Presidente e Kosovës. Të dëshiroj shumë suksese në pozitën tuaj shumë të rëndësishme dhe mezi pres të punojmë së bashku”, ka shkruar Lajçak./Insajderi.com