LAJMI I FUNDIT: Ndeshja mes Danimarkës dhe Finlandës do të vazhdoj

LAJMI I FUNDIT: Ndeshja mes Danimarkës dhe Finlandës do të vazhdoj

UEFA ka konfirmuar se ndeshja mes Danimarkës dhe Finlandës do të vazhdoj, shkruan Insajderi.

Kjo ndeshje ishte pezulluar për shkak të arrestit kardiak që Christian Eriksen pësoj në minutat e fundit të pjesës së parë.

Raportohet se futbollistët e të dy skuadrave ishin dakord që ndeshja të vazhdoj.

Do të luhen pesë minutat e mbetur të pjesës së parë, pastaj do të ketë pesë minuta pauz, dhe pjesa e mbetur e ndeshjese do të vazhdoj në mënyrë të rregullt.

Pjesa e mbetur e ndeshjes do të filloj nga ora 20:30./insajderi.com