Lakers mposht Denver Nuggets – rezultatet në NBA

Lakers mposht Denver Nuggets – rezultatet në NBA

LeBron James me paraqitjen e tij fenomenale ndihmoi Los Angeles Lakers të mposht Denver Nuggets me 114:93 të enjten vonë, njofton Insajderi.

James shënoi “triple-double” e tij të 96-të në karrierë, duke përmbyllur ndeshjen me 27 pikë, 10 kërcime dhe 10 asiste ndaj Nuggets ndërsa shoku i tij i skuadrës Dennis Schroder shënoi 21 pikë.

Në radhët e Nuggets, Jamal Murray shenoi 20 pikë ndërsa Monte Morris shënoi 16 pikë dhe Nikola Jokic regjistroi një “double-double” me 13 pikë dhe 10 kërcime.

Lakers aktualisht zënë vendin e tretë në Konferencën Perëndimore me një rekord prej 17 fitore dhe gjashtë humbje ndërsa Nuggets janë në pozitën e katërt me 12 fitore dhe nëntë humbje.

Rezultatet e së enjtes në NBA:

Atlanta Hawks – Utah Jazz 91:112

Dallas Mavericks – Golden State Warriors 116:147

Philadelphia 76ers – Portland Trail Blazers 105:121

Memphis Grizzlies – Houston Rockets 103:115

Los Angeles Lakers – Denver Nuggets 114:93

/Insajderi.com