Lampard: Duhet të jemi sa më lart

Lampard: Duhet të jemi sa më lart

Trajneri i Chelsea, Frank Lampard, thotë se skuadra e tij e Chelsea duhet të synojë të jetë “atje lart” me kampionët e Premierligës, Liverpoolin, këtë sezon.

“Ne patjetër që duam ta mbyllim atë boshllëk te Liverpoolit- duhet të kemi synime të jemi atje lart edhe pse është një kërkesë e madhe për të fituar titullin,” tha Lampard.

“Shpresojmë se mund të bëjmë hapa të mëdha”, ka thënë trajneri, raporton BBC.

Chelsea ka bërë disa transferime në markaton e verës dhe po synon të pozicionohet sa më lartë. /Insajderi.com