Lampard mund të vendoset në krye të pankinës së Bournemouth

Lampard mund të vendoset në krye të pankinës së Bournemouth

Frank Lampard mund të vendoset shumë shpejt në krye të një skuadre të re, njofton Insajderi.

Ish-trajneri i Chelsea-t përflitet në Angli si kandidati favorit për të marrë drejtimin e Bournemouth-it, ekipi i divizionit të dytë të futbollit anglez.

42 vjeçari u shkarkua para një jave nga presidenti i Chelsea-t, Roman Ambramoviç pas fitores ndaj Luton-it në FA Cup, por renditja në vendin e nëntë në kampionat bëri që ai të humbiste besimin e biznesmenit rus dhe të shkarkohej pas një viti e gjysmë.

Lampard në pankinën e londinezëve u pasua nga tekniku gjerman Thomas Tuchel. /Insajderi.com