Lana Del Rey interpreton “Summertime” në një videoklip retro

Lana Del Rey interpreton “Summertime” në një videoklip retro

Një video e përshtatshme e stilit retro në të cilën shihet Del Rey tek interpretojë “Summertime The Gershwin Version” me një grup mbështetës (të testuar nga COVID).

Dhe nëse kjo tingëllon tërheqëse, atëherë jeni me fat, sepse këngëtarja ka një album të tërë me standarde klasike amerikane.

Ndërkohë, ne jemi ende duke pritur në albumin e saj të vonuar Chemtrails Over the Country Club, i cili tani ka të ngjarë të dal më 10 dhjetor ose 7 janar për shkak të ndërlikimeve të lidhura me Covid.

Në shtator, ajo paraqiti videon e vendosur për titullin e rekordit, dhe muajin e kaluar ajo lëshoi ​​këngën e parë, “Let Me Love You Like A Woman”.

Në fillim të këtij muaji, Del Rey gjithashtu mbuloi himnin katolik “On Eagles ‘Wings”, pasi iu referua nga Joe Biden në fjalimin e tij të parë si president i zgjedhur.

Për kopertinën e re të Gershëin, ajo shkruan: “Jam shumë mirënjohëse që më është kërkuar të interpretoj këtë version të verës nga George Gershwin – kompozitori dhe pianisti legjendar, muzika e të cilit ka shfaqur premierë Filarmonia e New York-ut dhe me të cilin kemi interpretuar. Sidomos gjatë një krize me të cilën përballen të gjitha organizatat e arteve skenike”.

“Summertime” e Del Rey do të përfitojë si Filarmonia e Nju Jorkut ashtu edhe Filarmonia e Los Anxhelosit, të cilat kanë pësuar humbje për shkak të anulimeve me bazë koronavirusin këtë vit. Shikoni videon më poshtë./Insajderi.com

BBC News