Lansimi i filmit të fundit të Chadwick Boseman “Ma Rainey” është anuluar nga Netflix

Lansimi i filmit të fundit të Chadwick Boseman “Ma Rainey” është anuluar nga Netflix

Shfaqja e filmit të fundit të Chadëick Boseman është anuluar nga kanali i filmave Netflix.

Netflix kishte paraparë të bënte një event hyrës për filmin me aktoren Viola Davis dhe regjisorin George C Wolfe gjatë të hënës dhe një Q&A, shkruan Mirror.

Edhepse Chadwick nuk ishte paraparë të merrte pjesë në këtë ngjarje, është shtyrë për shkak të vdekjes së tij, javën e kaluar.

Aktori vdiq pas katër vitesh betejë me sëmundjen e kancerit të zorrëve, përderisa ishte duke filmuar disa filma, përfshirë këtu Black Bottom të Ma Rainery.

Ky film është bazuar në dramën me emrin e njejtë nga August Wilson, që përcjell ngjarjet dramatikë që ndodhin gjatë një pasditeje, gjatë seancave të incizimit në Chicago-n e viteve 1920 nga këngëtari i muzikës blues Ma Rainey (Davis).

Chadwick Boseman luan rolin e trumpetistit Levee, i cili është i vendosur të impresionojë të dashurën e Ma’s, duke nxitur kështu tensione të zjarrta në studio.

Pjesë e kastës të aktorëve të këtij filmi janë edhe Denzel Washington, Glynn Turman, Colman Domingo, and Michael Potts./Insajderi.com