Lavrov vizitë në Kroaci: Kam biseduar edhe për Kosovën

Lavrov vizitë në Kroaci: Kam biseduar edhe për Kosovën

Temë e takimit në mes të ministrit të jashtëm rus, Sergey Lavrov dhe atij kroat, Gordan Grliq-Radman, ka qenë edhe Kosova, njofton Insadjeri.

Siç raporton agjencia serbe e lajmeve Tanjug, ishte vetë Lavor që ka treguar se ka biseduar me homologun e tij kroat edhe për Kosovën, specifikisht “problemin e komunave me shumicë serbe”.

Biseda është zhvilluar në vazhdën e një vizite zyrtare që diplomati rus po e zhvillon në Zagrep, kryeqytetin kroat.

Njoftohet se përveç Kosovë, temë diskutimi ishin edhe çështje të tjera në Ballkanin Perëndimor.

Dy ministrat, njoftohet të kenë folur edhe për situatën në shtetin e Bosnjës dhe Hercegovinës./Insajderi.com