Lazio zyrtarizon Maurizio Sarri

Lazio zyrtarizon Maurizio Sarri

Klubi italian Lazio, të mërkurën ka zyrtarizuar transferimin e trajnerit italian, Maurizio Sarri, transmeton insajderi.

Sarri do të zëvendësoj Simeone Insaghin i cili u transferua te Interi para pak ditësh.

62 vjeçari në të kaluarën kishte qenë trajner i shumë skuadra të njohura evropiane si Juventus, Chelsea dhe Napoli.

Ndërsa ishte pa ekip që nga viti i kaluar pasi u shkarkua nga “Zonja e vjetër”./insajderi.com