Legjenda e Premerligës i ‘sulet’ Granit Xhakës pas ndeshjes: “Ai ishte…”

Legjenda e Premerligës i ‘sulet’ Granit Xhakës pas ndeshjes: “Ai ishte…”

Legjenda e Premierligës dhe ish-mbrojtësi i Liverpoolit, Jamie Carragher, ka kritikuar Granit Xhakën për paraqitjen e tij kundër West Hamit, mbrëmë.

Arsenali fitoi pas më shumë se dy muajve në Premierligë, duke e mposhtur West Hamin 1:3 në derbin lokal, shkruan Insporti

Carragheri, tashmë analist në Sky Sports, ka kritikuar Xhakën për një veprim të tij në këtë ndeshje.

Xhaka filloi të kritikohej menjëherë në rrjete sociale, duke u fajësuar se nuk e markoi kundërshtarin siç duhet.

Lexoni më shumë