Lekaj: Mos bëni lojëra politike

Lekaj: Mos bëni lojëra politike

Përfaqësuesi i Avancës për Ardhmërinë e Kosovës, Pal Lekaj ka thënë në takimin e sotëm se fal  atyre që kanë dhënë gjakun për këtë vend ne jemi të ulur këtu, nuk I doni qytetarët më shumë se ne sikur që jeni të zgjedhur po ashtu jemi edhe ne këtu.

Lekaj ka thënë se “ne nuk marrim pjesë në seance ne i kemi kërkuar kryesuesit që ta anuloj seancën e së hënës, mirëpo kam kërkuar që ta qesim në votim për sot por nuk jeni dakorduar”.

Ai është shprehur se “ne do ta caktojmë edhe orën edhe datën para qytetarëve, ju çka po bëni janë lojëra politike dhe e keni përdorur foltoren për pallavra.

“Mos ejani këtu të shitni pallavra sepse ne jemi shumica e qytetarëve”, ka thënë Lekaj. /Insajderi.com