Lëndohet de Vrij – lëshon kampin holandez

Lëndohet de Vrij – lëshon kampin holandez

Ekipi kombëtar i holandës, ka njoftuar se qendër mbrojtësi, Stefan de Vrij, është lënduar dhe i njëjti e ka lëshuar kampin, për të vazhduar fazën e rehabilitimit të tij.

“Stefan de Vrij, është tërhequr nga skuadra kombëtare për shkak të një dëmtimi”

“Mbrojtësi i Interit lë grumbullimin në Zeist dhe do të humbasë ndeshjet kundër Polonisë dhe Italisë”, thuhet në njoftim., transmeton Insajderi.

Stefan de Vrij, është një nga lojtarët kryesorë të mbrojtjes së Holandes, se bashku me de Ligt./Insajderi.com.