Lëndohet një person në Podujevë, pasi rrokulliset me veturë

Lëndohet një person në Podujevë, pasi rrokulliset me veturë

Një person është lënduar pasi është rrokullisur me veturë në fshatin Lupç të Podujevës.

Rastin e ka konfirmuar për Gazetën Online Insajderi, zëdhënësja e policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

Sipas Ahmetit, shkaqet e aksidentit nuk dihen ende.

“Sot rreth orës 11:00 në fshatin Lupç të Podujevës, ka ndodhë një vetëaksident trafiku. Si pasojë e aksidentit një person ka pësuar lëndime trupore dhe i njëjti është dërguar për trajtimin e nevojshëm mjekësor. Njësia rajonale e trafikut ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka nisur një hetim për zbardhjen e shkaqeve të këtij aksidenti”, ka thënë ajo./Insajderi.com