Lewandowski shumë afër ta fitojë ‘Këpucën e Artë’

Lewandowski shumë afër ta fitojë ‘Këpucën e Artë’

Robert Lewandowskit është në krye të listës së golashënuesve të Evropës për ta fituar “Këpucën e Artë”, njofton  Insajderi.

Ai nuk arriti vitin e kaluar ta fitojë këtë cmim, por sulmuesi i Bayern Munich është rrugës që këtë edicion ta rrëmbëj trofeun individual.

Aktualisht ai numëron 39 gola, 10 më shumë se ndjekësi më i afërt, Lionel Messi i përcjell nga sulmuesi i Juventusit, Cristiano Ronaldo me 28 gola.

Në mesin e golashënuesve është edhe Kylie Mbappe si dhe Erling Haaland./Insajderi.com