Lewis Hamilton merr vendim për të ardhmen e tij në Formula 1

Lewis Hamilton merr vendim për të ardhmen e tij në Formula 1

Lewis Hamilton është në dijeni se sa i rrezikshëm është sporti i Formula 1, sidomos pa aksidentit të ndodhur të dielën e javës që shkoi për çmimin e madh të Bahrejnit, njofton Insajderi.

Piloti 35-vjeçar doli triumfues nga ai takim, derisa pak ditë më parë rrëmbeu titullin e shtatë të kampionit të botës, duke barazuar kështu legjendën Michael Schumacher.

Por, Romain Grosjean që pësoi aksident me makinën e tij dhe qëndroi për 32 sekonda në flakë, nuk e ka ndryshuar mendjen e britanikut për pensionim nga Formula 1./Insajderi.com