Libri “Kodi i da Vinçit” do të adaptohet në një shfaqje për teatër

Libri “Kodi i da Vinçit” do të adaptohet në një shfaqje për teatër

Vet autori i këtij libri ka thënë se shfaqja do i qëndrojë besnike librit dhe do të sjellë gjëra të reja për audiencën.

Kodi i Da Vinçit do të ketë premierën në vitin 2021 në teatrin Churchill me 3 prill, raporton Independent, shkruan Insajderi.

Shfaqja përcjell historinë e profesorit Robert Langdon dhe kriptologes Sophie Neveu, përderisa investigojnë vrasjen brutale të njërit nga kuratorët e Luvrit.

Novela e Brown ka shitur më shumë se 100 milion kopje në gjithë botën dhe është përshtatur edhe si film në të cilin luajnë Tom Hanks dhe Audrey Tautou./Insajderi.com