Liga e Kampionëve – rezultatet e të gjitha ndeshjeve dhe ekipet e kualifikuara

Liga e Kampionëve – rezultatet e të gjitha ndeshjeve dhe ekipet e kualifikuara

Janë mësuar 16 ekipet që janë kualifikuar për në fazën e 1/8 së Ligës së Kampionëve.

Nga katër skuadra do t’i kenë Anglia e Spanja, ndërsa nga tri Gjermania e Italia. Franca do të përfaqësohet me dy ekipe.

Shorti do të hidhet të hënën e 16 dhjetorit në mesditë, me ekipet që do të ndahen në dy vazo.

Në vazon e parë do të jenë fituesit e tetë grupeve, ndërsa në vazon e dytë ekipet që përfunduan fazën e grupeve në pozitën e dytë.

Rezultatet e ndeshjeve të sotme:

Ekipet e kualifikuara: