Lil Wayne zgjidh problemt ligjore- pas 6 vitesh paralajmëron albumin e ri

Lil Wayne zgjidh problemt ligjore- pas 6 vitesh paralajmëron albumin e ri

Pas gjashtë viteve më në fund reperi Lil Wayne ka publikuar albumin e tij të shumëpritur.

“Kjo që do të dëgjoni është ajo në të cilën kam punuar për katër, pesë, gjashtë vite”,– ka thënë Lil Wayne.

Ai është shprehur shumë i lumtur pasi më në fund është konfirmuar se albumi i tij i shumëpritur ka datën e publikimit.

“The Carter V” do të dalë në shitje më 27 shtator, pikërisht në ditëlindjen e 36-të të reperit.

Wayne prej shumë kohësh e ka paralajmëruar këtë album dhe herën e parë e ka lajmëruar në fund të vitit 2013.

Por, albumi nuk është publikuar asnjëherë pasi që për vite me radhë ai dhe labeli i tij “Cash Money Records” kanë qenë në betejë ligjore.

Krijuesi i labelit, reperi Birdman dhe Wayne i kanë zgjidhur çështjet këtë vit në gjykatë dhe tani duket se gjithçka është gati për publikim.