Lille mposhti kundërshtarin direkt për titull, tash “fyt për fyti” me PSG dhe Monaco-n

Lille mposhti kundërshtarin direkt për titull, tash “fyt për fyti” me PSG dhe Monaco-n

Lille ka arritur një fitore të madhe kundër njërit nga rivalët për titull në Ligue 1 Lyonit, njofton Insajderi.

Një fitore 2 me 3 kundër Lyonit, i mundësoi skuadrës së Lille që ta mbajë kreun e tabelës me vetëm një pikë më shumë se PSG.

Vetëm edhe 12 pikë janë në garë – katër xhirot e fundit.

Ndërsa, pos Lille dhe PSG në garë është edhe Monaco me 71 pikë.

Ndërsa, Lyon me këtë humbje i mineralizoi gjasat për titull pasi tash ka gjashtë pikë pas liderit Lille. /Insajderi.com