Përtej lidhjes me familjen Haradinaj, familja Rugova ka lidhje edhe me familjen Veseli

Linja e modës që ka miqësuar familjet Rugova-Veseli

Përtej lidhjes me Ramush Haradinajn që datojnë qysh në vitin 2004 kur Ibrahim Rugova ia dha mandatin e kryeministrit, familja e presidentit Rugova ka edhe një lidhje të afërm që çdo ditë po trashet me familjen e kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli. Përmes modës...

Linja e modës që ka miqësuar familjet Rugova-Veseli

Violeta Veseli, bashkëshortja e kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli, nuk është se ka luajtur ndonjë rol në skenën politike të vendit por ajo ka një rol të madh në afrimin e familjes së saj me familjen e një figurave më të rëndësishme politike, Ibrahim Rugova.

Ajo është një kliente e rregullt e linjës së veshjeve BKR, dhe ka raporte të afërta me krijuesen e kësaj linje, dizejnatoren Blerina Kllokoqi-Rugova.

View this post on Instagram

#Violeta ne BKR !

A post shared by Blerina Kllokoqi Rugova (@blerinakllokoqirugova) on

Dizejnatorja është bashkëshortja e djalit të madh të presidentit historik Ibrahim Rugova, Mendimit.

Mendim Rugova është zëvendësministër  në ikje në  Ministrinë e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor  (MMPH) e drejtuar së fundmi nga njeriu i PDK-së, ministri në ikje Ferat Shala.

Familja Rugova ka pasur raporte të ftohta e shpeshherë armiqësore me drejtues të Partisë Demokratike të Kosovës, sidomos me ish-liderin e saj tash presidentin Hashim Thaçi.

 

Por tash, sidomos pas vdekjes së presidentit Rugova, këto raporte janë bërë të afërta edhe me  Thaçin e edhe më miqësore me Kadri Veselin, raporton Insajderi.com

View this post on Instagram

#Violeta ne BKR

A post shared by Blerina Kllokoqi Rugova (@blerinakllokoqirugova) on

Rugova është parë të jetë në shoqërim të Thaçit edhe në ngjarje të ndryshme ndërsa ishte vet presidenti Thaçi ai i cili i kishte dhuruar lule Teuta Rugovës, menjëherë pasi ishte zgjedhur president.

Thaçi ishte zgjedhur president me votën e Teuta Rugovës si deputete e LDK-së që ishte në koalicion me PDK-në.

Vajza e presidentit historik megjithatë ka dalë të ketë raporte me të afërta me AAK-në që drejtohet nga Ramush Haradinaj. Edhe djali tjetër i i presidentit Ukë Rugova, kishte garuar në një listë të AAK-së në zgjedhjet e 2014-së.

Së fundmi të dy djemtë e presidentit Rugova por edhe vajza e tij u panë të kenë mbajtur këtë raport ende me Ramush Haradinajn e AAK-së.

Por përtej raporteve me familjen Haradinaj, familja Rugova falë dizejnatores Rugova-Kllokoqi mbanë lidhje tashmë edhe me familjen e Veselit.

Bashkëshortja e Veselit është “e preferuara” e dizajnatores, bashkëshortes së Mendim Rugovës, pasi ajo e reklamon majftë atë./Insajderi.com