Lista e FIFA-s me 10 kandidatët për futbollistin e vitit

Lista e FIFA-s me 10 kandidatët për futbollistin e vitit

FIFA ka publikuar listën me 10 futbollistët që janë kandidatë për të fituar çmimin “Lojtari i Vitit”. Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi janë në këtë listë, teksa dallohen tre lojtarë nga Liverpool: Van Dijk, Salah dhe Mane; 2 nga Ajax: De Jong (Barça) dhe de Ligt (Juventus), shto më tej emrat e Kane, Mbappe dhe Hazard.më shumë në Insporti