“Luftë” në NBA, Nurkic i bën homazh heronjve, serbët e përjetojnë si provokim

“Luftë” në NBA, Nurkic i bën homazh heronjve, serbët e përjetojnë si provokim

Takimi i mbrmëshëm ndërmhet Portlandit dhe Denverit përfundoi me fitore të Portlandit dhe tashmë kjo seri e gjysmëfinales së Konferencës Perëndimore në NBA, ëhstë e barazuar në 3:3, kurse fituesi do të përcaktohet pas ndeshjes së shtatë.

Mirëpo, mediat në Serbi nuk u morën me lojën e Portlandit. Folën për shfaqjen fenomenale të Nikola Jokicit (29 pikë, 12 kërcime dhe 8 asistime) dhe me “provokimin” që i kishte bërë “Jokicit dhe serbëve”, Jusuf Nurkic, basketbollisti i lënduar i Portlandit, i cili si shikues ishte në ndeshje dhe kishte veshur një bluzë me emrat e nëntë heronjve të luftës në Bosnje e Hercegovinë.

Lajmi i plotë në Insporti.