Mads Mikkelsen do të zëvendësojë Johnny Deep në filmin Fantastic Beasts

Mads Mikkelsen do të zëvendësojë Johnny Deep në filmin Fantastic Beasts

Mads Mikkelsen do të zëvendësojë Johnny Depp si magjistari mashtrues Gellert Grindelwald në serinë Fantastic Beasts, kanë njoftuar Warner Bros.

Depp u largua nga filmi në fillim të këtij muaji pasi humbi një çështje shpifjeje mbi një artikull të gazetës 2018 që e quajti atë një “rrahës gruaje”.

Mikkelsen, një aktor danez, ka luajtur më parë në filma përfshirë Casino Royale dhe Doctor Strange.

Pjesa e tretë e serisë do të dalë në verën e vitit 2022.

Njoftimi erdhi shumë kohë pasi Depp iu mohua leja për të apeluar kundër vendimit të Gjykatës së Lartë, e cila arriti në përfundimin se ai sulmoi ish-gruan e tij Amber Heard.

Aktori gjithashtu është urdhëruar të bëjë një pagesë fillestare për botuesin e Sun, News Group Newspapers, me gati 630,000 £ për tarifat e tij ligjore./Insajderi.com

BBC News