Magjistari i famshëm po sfidon vdekjen – përsëri

Magjistari i famshëm po sfidon vdekjen – përsëri

Magjistari me famë botërore dhe artisti i durimit David Blaine do të provojë një marifet të ri në fund të këtij muaji, e gjitha vetëm që të sfidojë vdekjen, njofton Insajderi.

Për marifetin e tij vdekje-sfidues, që quhet Ngjitja, Blaine do të pluskojë lart në ajër ndërsa mbanë një tufë balonash të mbushura me helium.

Death-defying: Blaine will hang onto helium-filled balloons

“Ka dhjetë vjet që po përgatitem. Le ta kthejmë shqetësimin në magji në lartësi të reja”, Blain shkroi në Twitter, gjatë njoftimit të tij për ngjarjen live të 31 gushtit që do të transmetohet në kanalin e tij në YouTube.

Blaine do të fillojë nga qielli i New Jersey dhe më pas do të përpiqet të pluskojë mbi lumin Hudson në qytetin e tij të lindjes, në New York City, teksa varet në balona, sipas Variety.

Blaine ka habitur audiencën me bëmat e tij që nga viti 1997.

Disa nga marifet e tij përfshijnë: duke u varrosur në një kuti nën një rezervuar uji tre-ton për shtatë ditë pa ushqim dhe 1 lugë ujë në ditë në New York (1999); duke qëndruar në një shtyllë në New York për 72 orë ndërsa ai iu nënshtrua 1 milion volt të energjisë elektrike (2002); dhe duke u zhytur në një sferë të mbushur me ujë për shtatë ditë në New York (2006). /Insajderi.com