Mali i Zi tashmë ditën e tretë me zero raste të reja

Mali i Zi tashmë ditën e tretë me zero raste të reja

Në Mal të Zi tashmë disa ditë nuk ka raste të reja të infektimit me koronavirus.

Prej fillimit të pandemisë në Malin e Zi janë regjistruar gjithsej 321 persona të infektuar.

Më së shumti ka pasur në Podgoricë, 163 raste, pastaj në Tuz 37, në Tivar 23 dhe në Ulqin 22 raste, ka kumtuar Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Malit të Zi./Insajderi.com.