Man United gjunjëzohet në Stamboll nga Basaksehir ndërsa Lazio merr një pikë në Rusi te Zenit

Man United gjunjëzohet në Stamboll nga Basaksehir ndërsa Lazio merr një pikë në Rusi te Zenit

Kanë përfunduar dy ndeshjet e para të mërkurës në Ligën e Kampionëve, ku njëri ekip vendas ka shënuar fitore, ndërsa tjetri ka barazuar, njofton Insajderi.

Në grupin H, Manchester United ka pësuar disfatë shokuese në Stamboll nga Istanbul Basaksehir me rezultat 2:1. Të tre golat u realizuan në pjesën e parë.

Demba Ba shënoi për epërsinë e parë të vendasve në minutën e 13-të, ndërsa rezultatin e dyfishoi Visca në minutën e 40’ të ndeshjes. Golin e vetëm për anglezët në këtë takim e shënoi Martial në minutën e 43’ të takimit.

Në grupin F, Zenit dhe Lazio kanë ndarë pikët duke luajtur me rezultat 1:1. Të parët shënuan rusët me Yerokhin në minutën e 32’ të ndeshjes, ky ishte rezultatin i pjesës së parë.

Në pjesën e dytë barazuan mysafirët me Caicedo në minutën e 82’ të ndeshjes. Caicedo u inkuadrua në lojë në minutën e 59’ të ndeshjes, kur zëvendësoi sulmuesin kosovar, Vedat Muriqin. /Insajderi.com