Manchester City nuk ka pasur bisedime me Barcelonën për Messin

Manchester City nuk ka pasur bisedime me Barcelonën për Messin

Fituesi i gjashtë herë i Topit të Artë mund të ribashkohet me Pep Guardiola, por drejtuesit e Manchester City insistojnë se nuk ka pasur bisedime, raporton Goal

Manchester City thotë se ata nuk i kanë bërë asnjë ofertë Lionel Messit, me kontratën e sulmuesit të Barcelonës që do të skadojë në fund të sezonit.

Superylli argjentinas është i lirë të flasë me klube jo-spanjolle dhe është lidhur me disa skuadra kryesore evropiane, me kampionët e City dhe Ligue 1 Paris Saint-Germain që shihen si kandidatët kryesorë.

Është raportuar se drejtuesit e Premier League kanë bërë një ofertë të rishikuar për Messin por një zëdhënës i klubit i ka thënë Goal se spekulimet nuk janë të vërteta dhe se nuk ka pasur bisedime. /Insajderi.com