Manchester City përforcohet me një mbrojtës holandez

Manchester City përforcohet me një mbrojtës holandez

Manchester City do të përforcohet me një mbrojtës holandez.

Bëhet fjalë për Nathan Ake, City për të ka ofruar 41 milionë funte ofertë e pranuar nga Bournemouth, raporton Sky Sports, trasnmeton Insajderi.com.

Mbrojtësi në të kaluarën lunate per klubin londinez, Chelsea dhe ishte shitur per 20 milionë funte tek Bournemouthit në vitin 2017.

Pas paraqitjeve të mira ai ka rënë në radarin e trajnerit, Pep Guardiola. /Insajderi.com/