Manchester City vs Newcastle United – formacionet

Manchester City vs Newcastle United – formacionet

Në kuadër të javës së 15-të në Premier League, Manchester City pret në “Etihad” mysafirët e Newcastle, njofton Insdajderi.

Edhe pse nuk e kanë filluar kampionatin mirë, City në ndeshjet e fundit ka filluar të këndellet, ku në pesë ndeshjet e fundit kanë arritur tri fitore, teksa kanë barazuar dy herë.

Në anën tjetër “laraskat” kanë shënuar dy fitore, një barazim dhe dy humbje.

Citu aktualisht ndodhet në vendin e nëntë me 23, më 13 ndeshje të zhvilluara, ndërsa Newcastle ndodhet në pozitën e 12 me 18 pikë.

Gurdiola në këtë takim do të luajë me skemën 4-2-3-1, ndërsa Steve Bruce do të luajë me 5-4-1.

Manchester City: Ederson, Cancelo, Dias, Stones, Ake, Gundogan, Rodrigo, De Bruyne (C), Bernardo, Torres, Sterling.

Neëcastle: Darlow, Yedlin, Schar, Fernandez, Clark, Ritchie, Hayden, Longstaff, Murphy, Almiron e Joelinton. /Insajderi.com