Manchester United vs Aston Villa – formacionet

Manchester United vs Aston Villa – formacionet

Manchester United sonte me fillim nga ora 21:00 pret Aston Villën, në kuadër të ndeshjes së mbetur në Premier League të javës së parë, njofton Insajderi.

Në “Old Trafford”, United kërkon të shënoj fitore ndaj Villës, në mënyrë që të barazohet me pikë në tabelë me kryesuesin Liverpool, e cila udhëheq tabelën me 33 pikë, ndërsa skuadra nga Manchesteri ndodhet në pozitën e dytë me tri pikë më pak.

Solskjaer në këtë përballje do të luaj me formacionin 4-1-2-1-2, ndërsa Dean Smith do të startoj ndeshjen me skemën 4-2-3-1.

Man. United: De Gea; Wan – Bissaka, Maguire, Bailly, Shaw; Fred; Pogba, McTominay; Fernandes; Rashford dhe Martial.

Aston Villa: Martinez; Targett, Mings, Konsa, Cash; Luiz, Mcginn; Al-Ghaazi, Grealish, Traore; Watkins. /Insajderi.com