Maqedoni e Veriut, 11 të vdekur dhe 316 raste të reja me COVID-19

Maqedoni e Veriut, 11 të vdekur dhe 316 raste të reja me COVID-19

11 persona kanë ndërruar jetë gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut, si pasojë e infektimit me Coronavirus, njofton Insajderi.

Kështu është bërë e ditur nga Ministria e Shëndetësisë e këtij vendi, ku thuhet se gjatë kësaj kohe janë regjistruar edhe 316 raste të reja me COVID-19.

Rastet e reja pozitive me virusin Corona në vendin fqinj kanë rezultuar nga gjithsej një mijë e 562 testime të kryera.

Ndërkohq, janë regjistruar 681 pacientë të shëruar. /Insajderi.com