Maqedoni e Veriut: 26 viktima dhe 758 raste të reja me Covid 19

Maqedoni e Veriut: 26 viktima dhe  758 raste të reja me Covid 19

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së veriut ka njoftuar se brenda njëzetekatër orëve janë bërë 2562 testime, ndërsa janë regjistruar 758 rastë të reja me Covid-19.

Insituti për Shëndet Publik në vendin fqinj ka regjistruar 944 pacientë të shëruar.

Ndërkohë nga Ministria e Shëndetësisë e RVM-së bëjnë të ditur që betejën me Covid-19 e kanë humbur 26 persona. /Insajderi.com