Maqedoni e Veriut: Nga nesër hyjnë në fuqi masat e reja anti-COVID’19

Maqedoni e Veriut: Nga nesër hyjnë në fuqi masat e reja anti-COVID’19

Qeveria e Maqedonisë së Veriut në mbledhjen e fundit ka miratuar masat e reja lehtësuese kundër COVID-19, të cilat hyjnë në fuqi nesër (12 maj), njofton Insajderi.

Me vendimin e ri, ora policore fillon në orën 24:00 dhe zgjatë deri në orën 04:00.

Objektet hotelierike, përkatësisht tarracat e tyre, do të duhen të mbyllen në orën 23:30.

Është miratuar edhe vendimi që të hapen çerdhet për më shumë fëmijë dhe palestrat./Insajderi.com