Maqedonia e Veriut – Holandë: Formacionet zyrtare

Maqedonia e Veriut – Holandë: Formacionet zyrtare

Ndeshja mes Holandës dhe Maqedonisë së Veriut do të jetë ndeshje e fundit e të dyja ekipeve për fazën e grupeve, shkruan Insajderi.

Të dy trajnerët kanë bërë përzgjedhjet e tyre për këtë ndeshje.

Trajneri maqedonas, Igor Angelovski, do të nis ndeshjen me formacionin 4-2-3-1:

Sole Dimitrievski, Ezgjan Alioski, Visar Musliu, Darko Velkovski, Stefan Ristovski, Arijan Ademi, Enis Bardhi, Aleksandar Trajkovski, Eljif Elmas, Ivan Trickovski dhe Goran Pandev.

Nga ana tjetër, Frank de Boer, që veç ka siguruar kalimin tutje, do të nis ndeshjen me formacionin 5-3-2:

Maarten Stekelenburg, Denzel Dumfries, Stephan de Vrij, Matthijs de Ligt, Daley Blind, Patrick van Aanholt, Ryan Gravenberch, Georginio Ëijnaldum, Frenkie de Jong, Memphis Depay dhe Donyell Malen.

Ndeshja do të zhvillohet në “Johan Cruijff Arena” me fillim nga ora 18:00.