Marc Jacobs thotë se veshjet nuk kanë gjini

Marc Jacobs thotë se veshjet nuk kanë gjini

Harry Styles u duartrokit për veshjen e një fustani Gucci në kopertinën e Vogue, por stilisti Marc Jacobs i tha Toën & Country se ai kishte veshur modën e grave për vite me rradhë.

“Unë kam veshur Prada të grave për, nuk e di, 20 vjet tani, dhe kam veshur fustane nga koleksioni i veshjeve për burra të Comme des Garçons”, tha ai për revistën.

“Dhe njerëzit më thonë,‘ Oh, a e bëri Comme atë për burrat? ’Dhe unë jam si,‘ Cili është ndryshimi? ’Pavarësisht nëse ata e bënë atë për burra apo gra, unë po e vesh atë. Kështu që jam ndjerë gjithmonë sikur veshjet dhe bizhuteritë nuk kanë gjini. Veshja është bërë gjinore gjatë viteve nga njerëz që menduan ndryshe, apo jo? ”

Jacobs madje ka përdorur perlat gjatë karantinës.

“Një komplet kostumesh gjithmonë i përkiste një gjinie tjetër, një varëse perlash i përkiste një gjinie tjetër dhe ju shihni stilin e të rinjve sot, dhe e sheh që është e mundur”, tha ai.

Styles ishte njeriu i parë solo i paraqitur në një kopertinë të Vogue./Insajderi.com

BBC News