Masat kundër Coronavirusit: Mbi 500 gjoba brenda ditës

Masat kundër Coronavirusit: Mbi 500 gjoba brenda ditës

Policia e Kosovës njofton se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 575 gjoba për ata të cilët nuk i kanë respektuar masat kundër përhapjes së COVID-19, njofton Insajderi.

Këto tiketa bazën ligjore e kanë tek Ligji për Pandeminë, i miratuar nga Qeveria e Kosovës.

Ndërkohë, për shkelësit e rregullave në trafik, policia ka shqiptuar një mijë e 270 gjoba.

Gjatë 24 orëve të fundit bëhet e ditur se kanë ndodhur 22 aksidente trafiku me të lënduar dhe 30 aksidente trafiku me dëme materiale./Insajderi.com